Perlové náušnice

Perly jsou krásné kuličky z hloubky moře a jejich perleťový lesk nás lidstvo fascinuje již od nepaměti. Perly je jedním z přírodních materiálů, které naprosto nepodléhají jakýmkoliv trendům či módnímu diktátu. Vlastní šperky z perel bylo a myslím, že vždy bude symbolem luxusu a dobrého postavení mezi ostatními lidmi ve společnosti.

Perlové náušnice stejně jako ostatní šperky z perel jsou z různých tvarů perel i z různých barevných variací.

Bílé perly

Bílé perly jsou nejoblíbenější perly vůbec. Bílá barva perly se určuje na denním světle a na neutrálním podkladu, nejlépe v šedé barvě, nikoli bílé. Posuzování barevnosti perel na umělém osvětlení a na bílém či černém podkladu může barvu perly zkreslovat. Barva perly závisí na perlorodce, která perly tvořila, nicméně postupem doby lidé zjistili, jak se dá ovlivnit barva perly.  Bílé perly se často vybělují či leští, barva ostatních perel lze ovlivnit jitři růstu perly přidáním pigmentu nebo se dobarvují tak, aby se zvýraznil nádech přírodní barvy perly. Tyto úpravy perel nejsou na závadu, někdy se dokonce zvýší kvalita a odolnost perly.

perly náušnice
Bílé perly
patří mezi neoblíbenější perly na šperky i na perlové náušnice. Náušnice z perel jsou určené i pro denní nošení k ležérnímu či elegantnímu stylu. Říká se, že perlové náušnice omlazují a z vlastní zkušenosti můžu říci, že náušnice z perel vnáší do tváře jemný perleťový lesk, který velmi lichotí unavené pleti. Náušnice od Naturshop.cz na obrázku tvoří kulaté bílé perličky, které jsou volně zavěšené na stříbrných náušnicích. Dlouhé perlové náušnice působí velmi lehce a také velmi lehké jsou, tudíž nezatěžují ušní lalůček a hodí se i pro denní nošení.

Perlové náušnice

Perlové náušnice jsou mezi ženami velmi oblíbené. Byly doby (středověk a počátek novověku), kdy náušnice z perel nosily i muži, i když se to dnes může zdát zženštělé, perlové náušnice byly v té době symbolem vyšší společnosti stejně jako dnes. Ženy si dnes mohou vybrat mezi různými tvary perly či barevností z perel z celého světa. Perlové náušnice mohou být jemné, krátké, dlouhé, výrazné či umělé. Záleží jen na stylu ženy a příležitosti, ke které náušnice z perel oblékla. Perlové náušnice se dříve, myšleno zhruba 50 let zpátky, nosily jen k výjimečným příležitostem, například na plesy či slavnostní rodinné události. Dnes, kdy už není v trendu žena dělnice, se perlové náušnice nosí i na běžné nošení a to je dobře.

perlové náušnice
Perlové náušnice
v tmavém odstínu působí velmi překvapivě a nezvykle. Náušnice z tmavých perel se hodí ke kombinaci s tmavým oblečením, či tmavými doplňky. Perlové náušnice na obrázku nosí blondýnka, ke které působí tmavší perly zajímavě kontrastně, ladit budou tyto náušnice s brunetkou či černovláskou. Perlové náušnice na obrázku pocházejí z kultivovaných sladkovodních perel a mají stříbrné závěsy.
foto zdroj: Naturshop.cz

Náušnice z perel

Náušnice z perel již nejsou určeny jen na slavnostní okamžik, ale náušnice z perel ze sladkovodních chovů se hodí i na běžné denní nošení, Perlové náušnice vypadají krásně k elegantnímu či ležérnímu oblečení v pastelových odstínech, kdy podtrhují jemnost ženy a vnáší jim do obličeje jemný perleťový lesk. Velmi dobře se perlové náušnice hodí ke svatebním šatům ve stejném nebo podobném odstínu, neboť podtrhují výjimečnost a slavnostní nádech okamžiku. Náušnice z perel, ale vypadají krásně i k černému či tmavému kostýmku, neboť s tmavými barvami perly skvěle kontrastují a dotváří stylový luxusní vzhled.

Comments are closed.